Mistrzostwa Wielkopolski w Taekwon-do Ostrzeszów 12.03.2017r

W dziale Galeria dostępne są już zdjęcia z zawodów.

 

 

Wielkopolska Zdobyta !!!

Zawodnicy z Opolskiego Klubu Sportów Walki na Mistrzostwach Wielkopolski w Taekwon-do zdobyli 44 medale 

16 złotych, 15 srebrnych i 13 brązowych

         W dniu 12 marca 2017 r. zawodnicy Opolskiego Klubu Sportów Walki wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski kolejnej imprezie z cyklu Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwondo, które odbyły się w Ostrzeszowie.  W zawodach udział wzięło blisko 300 zawodników reprezentujących kluby  z całej Polski.  Nasz klub reprezentowało 25 zawodników i zawodniczek  z sekcji Grodków, Nysa, Namysłów, Głuchołazy i Korfantów rywalizujących we wszystkich kategoriach wiekowych. W zależności od wieku osób startujących zawodnicy rywalizowali na kilu płaszczyznach tj. dla najmłodszych  walki Bong Matsogi ( walka miękką pałką )  i techniki szybkościowe, a dla osób starszych kłady formalne Taekwon-do, techniki specjalne oraz walka przerywana. Udział w tej imprezie traktujemy jako etap przygotowawczy do głównej imprezy w sezonie tj. Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekown-do, które odbędą się w dniu 9 kwietnia 2017 gdzie zostanie wyłoniona Kadra Narodowa. Nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

-BEDNARSKI Paweł: 1 miejsce układy formalne seniorów 8-7 cup, 1 miejsce walka przerywana w kat. wagowej -90 kg seniorów, 1 miejsce techniki specjalne seniorów

- JANISZEWSKI Adam: 1 miejsce układy formalne super seniorów 8-7 cup, 1 miejsce walka przerywana w kat. wagowej -80kg super seniorów.

- BULLA Grzegorz: 1 miejsce układy formalne seniorów 2-1 cup, 1 miejsce walka przerywana w kat. wagowej – 80kg seniorów, 3 miejsce techniki specjalne seniorów.

- MIKRUT Tadeusz: 1 miejsce układy formalne super seniorów 6-5 cup, 1 miejsce walka przerywana w kat wagowej – 70kg super seniorów.

- ANIOŁ Michał: 3 miejsce techniki specjalne kadetów.

- BEDNARSKA Emilia: 3 miejsce układy formalne juniorek młodszych 6-5 cup, 2 miejsce walka przerywana w kat. wagowej – 60 kg juniorek młodszych, 2 miejsce techniki specjalne .

- SZYLAR Jowita: 3 miejsce w technikach specjalnych seniorek.

- BUDZIK Sebastian: 2 miejsce układy formalne seniorów 4-3 cup, 2 miejsce walka .przerywana w kat. wagonowej – 70kg seniorów.

- KULPA Grzegorz: 2 miejsce układy formalne super seniorów 6-5 cup , 3 miejsce techniki specjalne super seniorów.

- WOLSKI Sebastian: 2 miejsce techniki specjalne super seniorów, 2 miejsce walka przerywana w kat. wagowej – 70 kg super seniorów.

- KLIMCZAK Paweł: 1 miejsce układy 2-1 cup seniorów, 2 miejsce walka przerywana w kat. wagowej + 90kg seniorów.

- PŁAZA Damian: 3  miejsce walka przerywana w kat. wagowej – 90 kg super seniorów.

- DYKTYŃSKA Maja: 3 miejsce walka bong matsogi  młodzików młodszych w kat -125 cm.

- SIEJKA Joanna: 1 miejsce walka bong matsogi  młodzików młodszych w kat. -115cm,             2 miejsce test szybkości młodzików młodszych.

- BEDNAREK Klaudiusz: 3 miejsce walka bong matsogi młodzików młodszych w kat -115cm.

- GOLIK Maciej: 1 miejsce walka bong matsogi  młodzików młodszych w kat -115cm.

- SIEJKA Antoni: 3 miejsce walka bong matsogi  młodzików młodszych w kat – 135cm.

- SZEWCZYK Karol: 3 miejsce walka bong matsogi  młodzików młodszych w kat. -115cm.

- WYCZISLOK Tomasz: 2 miejsce walka bong matsogi  młodzików młodszych w kat. -125cm.

- RADUCHOWSKA Joanna: 1 miejsce walka bong matsogi  młodzików w kat. -135cm.

- BILSKI Kacper: 2 miejsce walka bong matsogi  młodzików w kat. -125cm.

- KOBIELA Kacper: 2 miejsce walka bong matsogi  młodzików w kat. -125cm, 3 miejsce test szybkości młodzików

- MAREK Gracjan: 3 miejsce walka bong matsogi młodzików  w kat -145cm, 2 i 3 miejsce w testach szybkościowych.

- RADUCHOWSKA Oliwia: 1 miejsce walka bong matsogi kadetów  w kat. -155cm, 1 miejsce układy formalne kadetów 2-1 cup, 1 miejsce techniki specjalne kadetów.

- NOWAKOWSKI Piotr: 2 miejsce układy formalne kadetów 1-4 dan, 2 miejsce techniki specjalne kadetów.

 

     Pięcioro naszych zawodników tj. Oliwia Raduchowska, Szylar Jowita, Tadeusz Mikrut, Adam Janiszewski i Paweł Bednarski zdobyli puchar za zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej.  Trzymajmy kciuki za naszych zawodników i życzmy kolejnych sukcesów w kwietniu, kiedy będą brali udział w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do, które odbędą się w Krotoszynie. Zapraszamy wszystkie chętne osoby na zajęcia Taekwon-do  organizowane przez Opolski Klub Sportów Walki.

Ścieżka

© 2019  Marek Wyka  

wykonanie Paweł Jurasz