Mistrzostwa Polski Taekwon-do Toruń 24.04.2016r.

W dziale Galeria dostępne są już zdjęcia z zawodów.

 

 

DOMINATORZY Z OPOLSZCZYZNY !!!

MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWON-DO

31 medali w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych

 

                W dniu 24 kwietnia 2016 r. zawodnicy reprezentujący Opolski Klub Sportów Walki Taekwon-do  trenujący na co dzień w sekcjach Grodków, Nysa, Namysłów, Brzeg i Głuchołazy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwon-do. Zawody odbyły się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a uczestniczyło w nich ponad 400 zawodników reprezentujących kluby Taekwon-do z całego Polski. Nasz klub reprezentowało 16 zawodników, którzy startowali w kilku konkurencjach tj. walki przerywane( forma walki gdzie po zdobytym punkcie sędzia przerywa walkę, ciosy i kopnięcia zadawane są z ograniczoną siłą) , walki ciągłe ( forma walki gdzie ciosy i uderzenia mogą być zadawane z pełną siłą) , układy formalne Taekwon-do ,  techniki specjalne( konkurencja polegająca na tym np. kto wyżej wykona daną technikę nożną) , testy siły ( konkurencja polegająca na rozbijaniu większej ilości  desek)  oraz dla najmłodszych zawodników walki Bong Matsogi ( walka miękką pałką). Na zawody z klubu zostali powołani również sędziowie narodowi tj. Marek Wyka, Mateusz Rojowski, Michał Żurawiecki i Małgorzata Nowakowska.  Pomimo wymiany pokoleniowej, która ma miejsce w naszym klubie, gdzie wśród startujących zawodników reprezentujących nasz klub był tylko jeden doświadczony i utytułowany Rafał Podborączyński, a reszta to zawodnicy z bardzo małym doświadczeniem startowym lub całkowici debiutanci, to wyniki jakie zostały przez nich osiągnięte można uznać za rewelacyjne!!! Należy zauważyć, iż była to najważniejsza impreza w tym sezonie w Polskiej Federacji Taekwon-do, do której bardzo długo przygotowywaliśmy się. Nasi zawodnicy w większości walk finałowych walczyli przeciw sobie deklasując konkurencję w walkach   eliminacyjnych, co bardzo cieszy z uwagi na  bardzo wysoki poziom techniczny zawodów. Reprezentacji Opolskiego Klubu Sportów Walki Taekwon-do osiągnęli następujące wyniki :

- SZYLAR Jowita: 1 miejsce układy formalne seniorek 2-1 cup , 1 miejsce walka przerywana seniorek w kategorii – 55 kg, 1 miejsce walka ciągała seniorek w kategorii – 55 kg.

-PODBORĄCZYŃSKI Rafał: 1 miejsce układy formalne seniorów 2-1 cup, 1 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii – 90 kg, 1 miejsce walka ciągła seniorów w kategorii -90kg.

-KLIMCZAK Paweł: 1 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii +90kg, 1 miejsce walka ciągła seniorów w kategorii + 90 kg, 2 miejsce układy formalne seniorów 4-3 cup, 2 miejsce testy siły seniorów.

- MAŁYSIAK Dariusz: 1 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii -80kg, 1 miejsce testy siły seniorów, 2 miejsce techniki specjalne seniorów, 3 miejsce układy formalne seniorów 6-5 cup.

- BARAZ Agnieszka : 1 miejsce testy siły seniorek, 2 miejsce układy formalne seniorek 2-1 cup, 3 miejsce walka przerywana seniorek.

- MIKRUT Tadeusz: 1 miejsce układy formalne seniorów 8-7 cup, 2 miejsce walka przerywana super seniorów w kategorii – 80kg.

- KURZEJA Monika: 2 miejsce walka przerywana seniorek w kategorii – 55kg, 3 miejsce układy formalne seniorek 8-7 cup.

- POCZĄTEK Aleksandra: 3 miejsce walka przerywana juniorek młodszych w kategorii – 50kg, 3 miejsce układy formalne juniorek młodszych 4-3 cup. 

- MĘDRALA Wojciech : 2 miejsce układy formalne seniorów 6-5 cup, 2 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii – 90kg.

- TOFIL Wojciech: 2 miejsce walka przerywana juniorów w kategorii – 80kg.

- BARAZ Melissa: 3 miejsce układy formalne młodzików 2-1 cup, 3 miejsce techniki specjalne młodzików

- RADUCHOWSKA Oliwia: 2 miejsce walki bong Matogi w kategorii -155cm. 

- TARACIŃSKA Kinga : 2 miejsce układy formalne juniorek 8-7 cup

- NOWAKOWSKI Piotr: 3 miejsce układy formalne kadetów 2-1 cup

      W zawodach udział wzięli jeszcze Natalia LITWIN startująca w kategorii juniorek młodszych oraz Patryk KURZAWA startujący w konkurencji juniorów, którzy odpadli w walkach eliminacyjnych, ale zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie technicznym nabierając nowego doświadczenia, które powinno przynieść wymierne korzyści w przyszłości.  

       Zapraszam wszystkie osoby chętne do rozpoczęcia przygody ze sztukami walki na treningi w naszym klubie. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając naszą klubową stronę internetową www.marekwyka.pl.

 

                                                                                                            

 

                                                                                                            

Ścieżka

© 2020  Marek Wyka  

wykonanie Paweł Jurasz